przedszkole sióstr stryków

Aniołki Dzieciątka Jezus

Katecheza

Dla ducha

swieta

Kontakt

Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie

ul. Warszawska 46

95-010 Stryków

tel. 42 719 80 93

e-mail:
strykow@przedszkolesluzebniczek.pl

nr konta:
73 8785 0002 2001 0001 0067 0003

aniol ikoAniołki Dzieciątka Jezus slonca1Boże Słoneczka logo promyki2Promyczki Jezusowe

Nauczanie zdalne - piątek 28.01.2022 Zmieniamy się w aktorów

Nauczanie zdalne - piątek 28.01.2022r Zmieniamy się w aktorów

1. „Witamy” –dziecko razem z rodzicami i rodzeństwem stoją w kole. Rodzic śpiewa pierwszą cześć piosenki i wykonuje odpowiednie czynności. Następnie wszyscy wspólnie śpiewają piosenkę i wykonują odpowiednie czynności:

Dzień dobry, (rozkładamy ręce)

witamy, (machamy)

serdecznie zapraszamy (łapiemy się za ręce i spacerujemy w prawą stronę po obwodzie koła)

wszystkich was do zabawy.

Śpiewamy razem tak:

Dzień dobry, (rozkładamy ręce)

witamy, (machamy)

serdecznie zapraszamy (łapiemy się za ręce i spacerujemy w lewą stronę po obwodzie koła)

wszystkich was do zabawy,

i zaczynamy. (siadamy)

https://www.youtube.com/watch?v=IFj4BW0O3gI – piosenka „Witamy”.

Teatralna gimnastyka smyka” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych – dziecko wykonuje ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z poleceniem rodzica.

2. „Stop-klatka” – zabawa bieżna – dziecko biega, tańczy, podskakuje w rytm piosenki „Chmurkowy teatr Fruzi”. Na przerwę w muzyce – dziecko staje bez ruchu w różnych pozycjach. Wytrzymuje tak 5-8 sekund. Zabawę prowadzimy przez czas trwania utworu.

https://www.youtube.com/watch?v=1Buj3_gRvKQ – piosenka „Chmurkowy teatr Fruzi”

 

3. „Kto zagra rolę w sztuce o… ” – zabawa ogólnorozwojowa – dziecko stara się zdobyć rolę w przedstawieniu, naśladuje wybraną przez rodzica postać. Dorosły pyta głośno: „Kto zagra rolę w sztuce o żabce/pajacyku/koniku/motylku itp.?”. Dziecko odgrywa daną rolę. Zabawę prowadzimy 5-6-krotnie.

 

4. „Spacer po czerwonym dywanie” – zabawa z elementem równowagi – rodzic wyznacza linię np. przykleja taśmę klejącą na podłodze/dywanie, która będzie czerwonym dywanem. Dziecko staje i wykonuje po kolei zadania: „Idź po czerwonym dywanie stopa za stopą”; „Idź na palcach”; „Idź na piętach”; „Idź na zewnętrznej stronie stóp”.

 

5. „Paparazzi” – zabawa z elementem gimnastyki korekcyjnej – dziecko kładzie się na brzuchu, dłonie pod brodą, łokcie szeroko. Na hasło rodzica: „Idzie gwiazda teatralna!” – unosi głowę i ręce i udaje, że robi zdjęcia (łokcie nie dotykają podłogi). Dziecko wytrzymuje 5 sekund i wraca do pozycji wyjściowej. Zabawę prowadzimy 4-5-krotnie.

 

6. „Wspólna rola” – zabawa z piłką i muzyką – dziecko razem z rodzicem tworzą parę, biorą piłkę lub nadmuchany balon. Rodzic włącza muzykę np. J. Strauss „Baron Cygański”. Para maszeruje trzymając piłkę między głowami, tak, by nie spadła na podłogę (ok. 1-5 minuty). Następnie piłkę trzymają brzuchami i plecami.

https://www.youtube.com/watch?v=d4vIoFDISKg  – utwór J. Strauss „Baron Cygański” do zabawy „Wspólna rola”

 

7. Zabawa w teatr z wykorzystaniem szablonów zwierzątek „Trening małej motoryki”.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/07/paluszkowe-zabawy/ - szablony zwierzątek