przedszkole sióstr stryków

Aniołki Dzieciątka Jezus

Katecheza

Dla ducha

swieta

Kontakt

Przedszkole Sióstr Służebniczek w Strykowie

ul. Warszawska 46

95-010 Stryków

tel. 42 719 80 93

e-mail:
strykow@przedszkolesluzebniczek.pl

nr konta:
73 8785 0002 2001 0001 0067 0003

aniol ikoAniołki Dzieciątka Jezus slonca1Boże Słoneczka logo promyki2Promyczki Jezusowe

Nauczanie zdalne - poniedziałek 24.01.2022

Nauczanie zdalne - Poniedziałek 24.01.2022r.

W związku z rozpoczynającą się od dzisiaj tygodniową kwarantanną w grupie Aniołków będziemy zamieszczały na stronie przedszkola w zakładce nauczanie zdalne propozycje zadań i aktywności, które można wykonywać z dzieckiem w domu aby umilić dzieciom czas spędzony w domu.

Życzymy dużo zdrowia i pozdrawiamy serdecznie

Wychowawczynie 

 

Dzień 1. Poniedziałek 24.01.2022

1. Na początek powitamy się krótką rymowanką „Witam wszystkich Was”.

Witam wszystkich Was (machamy do wszystkich)
w ten radosny czas (szeroko uśmiechamy się)
jedną ręką pomachamy, (machamy jedną ręką)
jednym oczkiem pomrugamy (puszczamy oczko)
teraz sobie podskoczymy (wysoko podskakujemy)
i cichutko już siedzimy. (siadamy na dywanie)

2. Drogi Rodzicu, obejrzyj wraz z dzieckiem film edukacyjnyTeatr – rodzaje teatru, lalki teatralne”.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=EzCWzeIYJZY

3. Zabawa ruchowo-naśladowcza „Lustra – dziecko siada naprzeciwko rodzica. Jedno jest „aktorem”, który przygotowuje się do występu, a  drugie jego odbiciem w  lustrze i  ma za zadanie wykonywać dokładnie takie same ruchy. Później następuje zamiana ról.

3. Ćwiczenie logopedyczne „Słodkie usta”.

Rodzic podaje dziecku lusterko. Smaruje dziecku (które nie jest uczulone) górną wargę miodem i prosi, aby oblizało się jak Kubuś Puchatek, starając się jak najdalej sięgnąć językiem w stronę nosa. Po zakoń­czeniu ćwiczenia dziecko wyciera usta chusteczką i myje twarz samodzielnie.